Czym jest Miłość? Zmiana na Ziemi

Moja droga – część XI: Czym jest Miłość?

O to zapytałem ostatnio swoją Duszę. Usłyszałem od niej konkretną rozbudowaną odpowiedź, którą spróbuje tu powtórzyć.

Dusza powiedziała tak. Są trzy rodzaje miłości, a każda z nich zupełnie inna.

Zaczniemy od pierwszej, to MIŁOŚĆ DUSZ.
Taka miłość jest wyjątkowa, powstaje pomiędzy dwoma Duszami,  przewraca nasze życie do góry nogami. Możemy doświadczyć jej raz, maksimum dwa razy w życiu. Żeby taka miłość zaistniała muszą być spełnione bardzo konkretny warunki. Po pierwsze Dusze muszą być podłączone do jednego źródła, po drugie muszą mieć podobną wibracje, a po trzecie muszą być w tym samym wieku. W czasie doświadczenia miłości Dusz powstaje stałe połączenie pomiędzy nimi, co jest wyjątkowe. Zwykle Dusze dotykają się nawzajem tylko na parę sekund. Pozwala to Duszom wymieniać się informacjami i doświadczeniami z pobytu w świecie ludzi. Co najważniejsze to możliwość pozbycia się ogromnej wewnętrznej tęsknoty, za bliskością innych Dusz.
Efektem takiego połączenia zawsze jest nasza zmiana w postrzeganiu życia, relacji, celu naszej podróży i duży przeskok w naszym rozwoju duchowym.

Drugim rodzajem miłości jest MIŁOŚĆ EGO.
To jest miłość, którą doświadczamy najczęściej, oparta przed wszystkim na pożądaniu. Na pożądaniu każdego rodzaju – przed wszystkim na pożądaniu fizycznym, inaczej seksualnym, kiedy bliskość fizyczna daje ogromną przyjemność i pragnienie posiadania partnera na własność, na wyłączność. Następnym jest pożądanie uczuciowe, powstające z ogromnej przyjemności przejawienia uczuć w stosunku do innej osoby. Pożądanie materialne, kiedy mamy ogromne pragnienie zmiany statusu społecznego albo finansowego kosztem partnera. Pożądanie intelektualne kiedy pociąga nas zaradność partnera, albo jego zdolność w rozwiązywaniu naszych życiowych problemów. Ostatnim jest pożądanie duchowe, które powstaje kiedy jesteśmy przekonani o wyjątkowym, nadzwyczajnym rozwoju i świętości danej osoby.

Trzecim rodzajem jest MIŁOŚĆ KARMICZNA.
Oparta na doświadczeniu ciągłości tego samego związku. Wchodzimy w te same relacje, z żywota na żywot, z tą samą osobą. Stwarzamy związki trwające nawet wiele setek lat. Przy spotkaniu z taką osobą doświadczamy uczucia bliskości, bezpieczeństwa, bezproblemowości, niezwykłej łatwości w komunikacji – jakbyś znali się od dawna. Taki związek zwykle zaczyna się jak związek DUSZ, a w następnych żywotach zmienia się w zwykły związek EGO. Związki karmiczne bywają pozytywne, neutralne i negatywne – często nazywane związkami toksycznymi.

Większość związków – 75% to związki EGO, 20% należą do związków karmicznych i tylko 5% to te wyjątkowe, niezwykłe związki naszych DUSZ.

Aleksander Deyev