Stwórz własną świątynie - Zmiana na Ziemi

Moja droga część XVIII: Stwórz własną świątynie

Często jeździmy po świecie w poszukiwaniu świętych, cudownych miejsc. Musimy zrozumieć, że jedyne święte miejsce, które musimy odwiedzić w ciągu naszego życia, znajduje się tam, gdzie mieszka nasza Dusza. Wszystkie zewnętrzne miejsca, nawet te uznane za święte, są pamiątką po tym, jak inni wpuścili światło Boga do swojej Duszy. Możemy i musimy stworzyć własną świątynię w miejscu, w którym mieszka nasza DUSZA.

Największym pragnieniem i oczekiwaniem Duszy jest nasze dorastanie w stałym połączeniu z Bogiem, wypełnianie się Nim. Dusza oczekuje naszego przejścia od postawy JA JESTEM KIMŚ do stwierdzenia po prostu: JA JESTEM.

Dusza pragnie żebyśmy pozbyli się oczekiwań, które narzucił nam świat, państwo, społeczność, albo rodzina. Pragnie pozostać z nami w subtelnej bliskości bez rozdmuchanych pragnień, oczekiwań, wyobrażeń.

Stopniowe wchodzenie w połączenie z Duszą pozwala nam pozbyć się urojeń i wyobrażeń wobec naszego codziennego życia. Pozwala to pozostać nam samym sobą, bez chęci stałego poprawiania naszego życia, bez chęci bycia lepszymi niż jesteśmy w rzeczywistości.

Większość problemów życiowych i chorób w naszym życiu powstaje z powodu braku równowagi albo zaprzeczenia, czy lekceważenia naszej Duszy. Choroba jest ceną, którą płacimy za niewiedzę, za brak wsparcia dla Duszy. Im bardziej żyjemy WBREW NASZEJ DUSZY tym gorsze choroby i problemy nas dotykają. Odzyskujemy zdrowie, radość, dobrobyt i szczęście przez odzyskanie stałej równowagi z Duszą, przez podążanie za nią każdego dnia, przez wspieranie jej.

Poznanie naszej Duszy jest konieczne do zrozumienia i zaakceptowania drogi życia, którą musimy przejść. Wszyscy przychodzimy na świat z ogromnym wewnętrznym ukrytym pragnieniem odzyskania Boga. Kiedy to sobie uświadomimy, to zrozumiemy, że tylko podążając za Duszą, korzystając z jej pomocy, możemy dotrzeć do celu.

Szukamy Boga w każdej chwili naszego życia, tylko że robimy to całkowicie nieświadomie. Im bardziej jesteśmy świadomi swojej podróży, tym lepsze efekty daje poszukiwanie, tym bardziej wypełniamy się trwałym szczęściem.

Aleksander Deyev