Równowaga życia – część XIX: Możemy zmienić nasze ŻYCIE!

Możemy wpłynąć na zmiany w naszym życiu na różnych poziomach: ciała, energii, umysłu i duszy. Z ciałem związane są różne rodzaje ćwiczeń fizycznych, diety, masaże. Na poziomie energii są praktyki medytacyjne, joga czy tai-czi. Na poziomie umysłu – wizualizacje, mantry, afirmacje, pozytywne myślenie. Te poziomy są ogólnie znane i wykorzystywane na różne sposoby.

Najbardziej skuteczna spośród nich, jest praca na poziomie umysłu, polegająca na zmianie sposobów myślenia. Na skutek zmiany myślenia, zmienia się twoja energia, a ta energia zmienia twoje ciało.

Praca na poziomie duszy to już zupełnie inna rzeczywistość, dopiero tutaj przekraczamy granice naszych wcześniejszych możliwości. Otwiera się nowa głębia i nowe poziomy, do których wcześniej nie mieliśmy dostępu. Działanie tutaj jest możliwe dopiero wtedy, kiedy zaczynamy tę duszę rozumieć i nauczymy się jej „dotykać”, kiedy zaczyna być realną częścią naszego życia.

Taka praca otwiera dostęp do Boga i umożliwia korzystanie z Jego energii. Im bardziej rozwinięta jest dusza, tym na wyższych wibracjach pracuje. Zaczynając od poziomu ciała, każdy kolejny to praca z bardziej subtelnymi energiami. Tylko wtedy, kiedy przejdziemy je wszystkie, docieramy do poziomu Duszy.

Dusza jest czystym światłem w najsubtelniejszej formie  i  zawsze ma jeden cel, pomóc nam osiągnąć szczęśliwe, spełnione, dostatnie, zrównoważone, zdrowe życie w każdym naszym żywocie.

Aleksander Deyev