Równowaga życia – część VII: Nasze życie

Żyjemy w nieświadomości posiadania Duszy. Wcześnie w dzieciństwie straciliśmy z nią kontakt pod wpływem wzorców narzuconych nam przez autorytety: rodzinę, szkołę, kolegów, literaturę, filmy, nauki duchowych nauczycieli. Ciągle szukamy zewnętrznych wzorców, które pomogą nam stać się atrakcyjnymi, budzić podziw w oczach innych ludzi .Po latach orientujemy się, że niczego nie osiągnęliśmy i tyle razy zmienialiśmy maski, że zapomnieliśmy jak wygląda nasza prawdziwa twarz. Kim naprawdę jesteśmy?

W tym momencie próbujemy dotknąć naszego prawdziwego Ja. Wtedy zaczynamy odczuwać potrzebę odzyskania czegoś wewnątrz siebie, czegoś co nie zmieniło się przez te wszystkie lata, czegoś co jest ukryte pod maskami grania, dopasowywania się. Tego, czym jest nasza Dusza.

Kiedy wracamy do niej po długich latach nieobecności, widzimy jak naprawdę wygląda: jest wycieńczona, brudna, cała w bliznach po naszych byłych związkach, stratach, rozstaniach, wypełniona naszym bólem, smutkiem, łzami, tęsknotą i obojętnością. Wtedy widzimy, że Dusza zebrała cały ból naszego życia i tak samo jak my potrzebuje pomocy. Rozumiemy, że wszystko, co robiliśmy dotąd było wbrew niej, bo nigdy nie pozwoliliśmy jej zabrać głosu. Takie sytuacje są powszechne w naszym życiu. Tak wygląda nasz świat w którym żyjemy.

Aleksander Deyev