Równowaga życia – część VIII: Porwanie Duszy

Zagrożenie porwaniem Duszy zmusza nas do zainteresowania się sobą, zamiast rozpraszać się na zewnętrzne działania powiązane z ratowaniem i naprawianiem świata. Jesteś odpowiedzialny za siebie i musisz wiedzieć, że w tym przypadku nie da się udawać i oszukiwać. Możesz mówić najwspanialsze rzeczy i stwarzać najcudowniejsze pozory, ale jeśli w środku czujesz gniew, zazdrość, poniżenie – opowiadasz się za piekłem na ziemi. Wówczas porwanie Duszy to tylko kwestia czasu. Objawy porwania są widoczne nie tylko na poziomie duchowym, ale również fizycznym i psychicznym, emocjonalnym, można dosyć łatwo je rozpoznać.

Porwana Dusza wpływa na ogólny stan człowieka, który jest wtedy wyczerpany energetycznie, odczuwa spadek fizycznej formy i nieuzasadnione zmęczenie, jednocześnie czuje się otępiały emocjonalnie, przeżywa ogromną wewnętrzną pustkę, może wpadać w stany depresyjne, albo lękowe. Porwanie Duszy może objawić się także zaburzeniami emocjonalnymi, natręctwami, a nawet urojeniami, nie każdy odczuwa ją tak samo. Jedni źle ją znoszą, inni mogą niczego nie zauważyć, zwłaszcza wtedy, kiedy nigdy wcześniej nie mieli kontaktu ze swoją Duszą. Jeśli ktoś wcześniej kierował się gniewem, złością i nienawiścią, albo miał bardzo niskie poczucie własnej wartości i żal do świata, to podczas porwania Duszy będzie trwał w tym nadal, tyko w dużo gorszym stanie. Trudno się wtedy zorientować, że to równia pochyła w dół. Jednak z każdym dniem te destrukcyjne emocje są coraz bardziej wszechogarniające, a wypełnianie się nimi rujnuje życie, pracę, rodzinę i zdrowie. Przez całe lata pielęgnujemy destrukcyjne emocje, pozwalamy im dominować, a one w końcu przejmują kontrolę nad naszym życiem. Tak samo jak zanieczyszczają nasz umysł, zanieczyszczają też Duszę, zaniżają Jej wibracje.

Przyszedł czas stanąć po stronie własnej Duszy, zrozumieć Ją, zaakceptować, oczyścić z bólu i brudu. Tam, pod stertą zapomnianych śmieci znajduje się twój skarb, twoja prawda, twoja siła, twoje światło. To właśnie tutaj, w twoim wnętrzu kryje się cała prawda, wszystkie cele, najgłębsza radość życia.

Aleksander Deyev