Jesteśmy ubraniem Duszy

I: Zaufanie.

D: Na pewno już rozumiesz, że nawet to Twoje cholerne uparte ego nie może istnieć beze mnie, jestem warunkiem Twojego istnienia i końcowym odbiorcą wszystkiego tego, co robisz. Czy wiesz jaka jest różnica między mną a ego?

I: No, nie bardzo wiem o co ci chodzi.

D: Każde wcielenie rozwija swoje własne ego. Ego żyje tak długo jak wcielenie i umiera razem z nim, jedyną wartością stałą wszystkich wcieleń jest Dusza, nawet ego nie może istnieć bez Duszy, zapamiętaj to sobie. Bez duszy ego nie ma, a Ty jesteś zwłokami, dlatego nie upieraj się przy swoim, ja cię nie zniewalam, a wyciągam na wolność. Ty jesteś moja, a nie ja Twoja. Mówisz: moja Dusza, ale to Ty jesteś moim wcieleniem, tak jak bluzka, którą masz na sobie, jest Twoja. Zrozum to, że tak jak Twoja bluzka nie może się uprzeć przy swoim, tak Ty też nie możesz się upierać. Pójdziesz drogą, którą ja ci wyznaczę, ponieważ jesteś bluzką, która nie może skręcić w lewo, gdy Ty chcesz w prawo. Więc zaakceptuj rzeczywistość taką, jaką ona jest.

I: Akceptuję, akceptuję, że od tej chwili już na zawsze będę wykonywać polecenia mojej duszy, bez żadnego oporu pójdę drogą wyznaczoną mi przez moją Duszę i wykonam wszystkie polecenia, które moja Dusza mi da, w takiej kolejności, w jakiej ona je będzie dawać.

fragment tekstu Izabeli Margańskiej pochodzący ze strony www.szkolaaniolow.pl